صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 680938
تعداد نوشته ها : 402
تعداد نظرات : 50
Rss
طراح قالب
GraphistThem253
نصب پرده های جدید روی قبر و اطراف ضریح حضرت رقیه (س)

در این مراسم معنوی که با حضور تولیت و خدام حرم مطهر حضرت رقیه(س) و گروهی از زائران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت برگزار شد ، پس از ذکرمصائب دردانه امام حسین(ع) سه قطعه پرده دوخته شده روی قبر ، اطراف و بالای ضریح نصب شد.


این سه قطعه پرده را سید حجت ابوالحسنی به همراه همسرش در مدت دو سال و روزانه پنج ساعت کار با هزینه شخصی معادل 35میلیون تومان با استفاده از پارچه مخمل و سرمه دوزی که سخت ترین کار دستی روی پارچه است ، آماده کرده اند.


پرده روی قبر مطهر دارای 115 سانتی متر ارتفاع، 132 سانتی متر طول و 75 سانتی متر عرض است،ضمن آنکه پرده بالای ضریح در ابعاد 5/2در5/3 مترو کتیبه دور آن در 16 متر مربع دوخته شده است.


سید حجت ابوالحسنی که پیش از این پرده روی ضریح امام حسین (ع) را دوخته است، عشق و علاقه به اهل بیت(ع) و فرزندان آنها را مهمترین عامل کار خود دانست و گفت یکی از بزرگترین افتخارات زندگی ام تاکنون دوخت پرده های ضریح حرم امام حسین(ع) و دختر سه ساله اش است.


وی افزود من و همسرم قصد داریم برای همه ائمه (ع) و فرزندان گرامی آنها که دارای حرم هستند پرده و کتیبه هایی را آماده کنیم که امیدوارم به این توفیق بزرگ دست یابیم.


ابوالحسنی در پایان گفت برنامه بعدی ما آماده کردن پرده و کتیبه برای ضریح حرم حضرت معصومه (س) است.

منبع: ابنا


يکشنبه چهارم 11 1388
X